مشاوره تلفنی کنکور – مزایا و معیاب و هزینه های آن

مشاوره تلفنی کنکور – مزایا و معیاب و هزینه های آن

بسیاری از داوطلبان کنکور قصد درند بهترین رتبه و نتیجه را در کنکور کسب نمایند. تا بتوانند در رشته های خوب و دانشگاه های سطح بالا مشغول به تحصیل گردند. در این راستا مشاوره کنکور به صورت تلفنی پدید آمده است. به طور کلی مشاوره کنکور تاثیر زیادی در رتبه داوطلبان خواهد داشت. زیرا شما برای دستیابی به یک رتبه خوب به کمک یک فرد متخصص نیاز دارید.

مشاوره تلفنی کنکور با فراهم کردن امکان مشاوره به صورت غیر حضوری، امر مشورت را آسان تر کرده است.

مزیت های مشاوره تلفنی کنکور

بسیاری از افراد قصد دارند از کمک بهترین مشاوره های کشور استفاده نمایند؛ اما به علت نداشتن دسترسی به آن ها قادر به انجام این کار نیستند. برای مثال افراد زیادی در شهرستان ها هستند که می خواهند از مشاوره های حرفه ای تهران استفاده کنند. به این منظور افراد می توانند از مشاوره تلفنی کنکور استفاده نمایند.

علاوه بر آن حتی اگر در شهر مشاوره مورد نظر خود نیز ساکن باشید، استفاده از مشاوره کنکور به صورت تلفنی موجب می شود به راحتی و بدون اتلاف وقت در ترافیک از مشاوره بهره گیرید.

به طور کلی داوطلبان کنکور نیاز زیادی به ارتباط به یک مشاوره تلفنی کنکور خواهند داشت. زیرا این فرد به آنان کمک می کند سوالات زیادی که در طول درس خواندن برای کنکور برایشان پی می آید را بپرسند و با آمادگی بیشتری در جلسه کنکور حاضر گردند.

مشاوره تلفنی کنکور چه خدماتی ارائه می دهد؟

مشاور می تواند خدمات زیر را ارائه کند:

 • برنامه ریزی هفتگی و ماهانه و سالانه برای کنکور
 • راهنمایی انتخاب رشته
 • معرفی منابع
 • معرفی بهترین آزمون ها هت آمادگی در کنکور
 • مشاوره و پاسخ به سوالات داوطلبان
 • امکان اطلاع دادن شرایط و شهریه دانشگاه های مختلف
 • معرفی نیاز های بازار کار
 • و …

همچنین در هر تماس از مشاوره تلفنی کنکور موارد زیر می تواند مطرح گردد:

 • آموزش روش مطالعه برای هر درس
 • آموزش روش کنترل استرس
 • روش های درس خواندن به شیوه رتبه های برتر کنکور
 • افزایش بهروری از ساعات مطالعه خود
 • بررسی میزان مطالعه شما در طول هفته
 • ارائه راهکار برای افزایش انگیزه
 • و …

مشاورعه تلفنی کنکور در همه مسیر مطالعه برای کنکور همراه شماست. وی می تواند شما را تا رسیدن به موفقیت و کسب رتبه دلخواه یاری کند. بنابراین اگر می خواهید همه چیز برای یک گذراندن کنکور بی نظیر آماده باشد، از مشاوره استفاده نمایید.

مشاوره تلفنی کنکور چطور در روش مطالعه صحیح به شما کمک می کند؟

مطالعه دروس برای کنکور با مطالعه دروس در حالت عادی تفاوت دارد. به طور کلی از آنجایی که سوالات کنکور به صورت تستی مطرح می شوند مطالعه آن نیز باید به گونه ای باشد که برای پاسخ های تستی آمادگی داشته باشید.

مشاوره کنکور به شیوه تلفنی روش صحیح مطالعه دروس را به شما می آموزد و با بررسی روند عملکرد شما می تواند نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی کرده و از این طریق به شما در کسب بهترین رتبه کمک نماید.

همچنین مشاوره تلفنی کنکور به شما در انتخاب بهترین کتاب های تست کمک می کند. کتاب های تست یکی از عوامل مهم در موفقیت داوطلبان کنکور می باشند. اما هر کتاب تستی، کتاب مناسب برای شما نیست. به عنوان مثال یکی از ویژگی های یک کتاب تست خوب این است که ناشر آن فقط در یک حیطه تخصصی کار کند. مثلا ناشر کتاب تست کنکور تجربی باید در همان حیطه مشغول به کار باشد و نه تمامی حیطه ها.

این یکی از عوامل بود و عوامل زیادی در انتخاب کتاب تست دخیل می باشند که یک مشاور همه آن ها را برای شما بیان خواهد کرد.

مشاوره تلفنی کنکور و تحلیل آزمون های آزمایشی شما

برخی ز داوطلبان در آزمون های آزمایشی زیادی شرکت می کنند اما هرگز قادر به کسب تراز بالا نخواهند شد. این دسته از افراد می توانند از کمک مشاوره تلفنی کنکور استفاده نمایند. یک مشاور حرفه ای می تواند با تحلیل آزمون شما، راه های افزایش تراز و موفقیت در آزمون های آزمایشی را به شما آموزش دهد.

همچنین افراد در هنگام استفاده از مشاور به صورت تلفنی می توانند در ساعات مختلفی از شبانه روز به وی دسترسی داشته باشند. که این یک مزیت مهم به حساب می آید. داوطلبان در این صورت هیچ زمانی از برنامه ریزی خود را از دست نمی دهند و تنها در اوقات بیکاری و استراحت خود با مشاور تماس خواهند گرفت.

مشاوره تلفین کنکور و پیگیری وضعیت درس خواندن شما

شاید این جزو مهم ترین وظایف مشاوره تلفنی کنکور باشد. این مشاوره با پیگیری همیشگی میزان و نحوه درس خواندن شما، نوعی اجبار برای درس خواندن شما ایجاد می کند. به این ترتیب شما فراموش نخواهید کرد که حتما درس های روزانه خود را طبق برنامه مطالعه نمایید.

بسیاری از داوطلبان حتی با داشتن یک برنامه ریزی کنکور عالی نیز رتبه خوبی کسب نمی کنند. زیرا آن ها به دلیل تنبلی یا نداشتن انگیزه دروس را طبق برنامه خود مطالعه نمی کنند.  اما یک مشاور باعث افزایش انگیزه مطالعه شما خواهد شد. به این ترتیب شما می دانید که باید گزارش عملکرد خود را به مشاوره بدهید؛ بنابراین دروس را به موقع مطالعه خواهید کرد.

پیگیری های جدی مشاور یکی از دلایل کسب رتبه برتر توسط شما خواهد بود. احتمالا حالا شما هم با ما هم عقیده اید که به یک مشاوره تلفنی کنکور نیاز دارید.

استفاده از کمک یک راهنما یا آزمون و خطا؟

اگر بدون کمک یک راهنما یا همان مشاوره اقدام به شرکت در کنکور نمایید، در واقع به شیوه آزمون و خطا عمل کرده اید. به این صورت که شما تقریبا چیزهای زیادی را از کنکور نمی دانید و با شرکت در کنکور برای اولین بار آن ها را خواهید فهمید.این روش را آزمون و خطا می نامند و برخی از داوطلبان از این روش استفاده می نمایند.

اما عیب این روش آن است که در صورت موفق نشدن در کنکور باید یک سال دیگر تلاش کنید. و حتی باز هم نمی دانید که پذیرفته می شوید یا خیر.

اما در صورت استفاده از مشاوره تلفنی کنکور شما کلیه نکات و روش های کنکور را از قبل خواهید دانست و در هنگام برگزاری کنکور آمادگی بسیار بالایی خواهید داشت. بدیهی است که در این صورت احتمال موفقیت شما در کنکور بالاتر خواهد رفت.

هزینه مشاوره تلفنی کنکور

شما با راهنمایی گرفتن از یک مشاور در مجموع هزینه کمتری نسیت به مشاوره حضوری کنکور خواهید پرداخت. بدیهی است میزان هزینه برای هر مشاوره با توجه به تبحر و تجربه وی متفاوت خواهد بود. اما آنچه مسلم است کاهش هزینه های کلی در صورت استفاده از یک مشاوره تلفنی کنکور هم سطح با مشاوره حضوری می باشد.

به این معنا که اگر شما از مشاور کنکور  استفاده نمایید، هزینه حمل و نقل را نخواهید پرداخت و از این طریق در هزینه های خود صرفه جویی زیادی می کنید.

نتیجه گیری : 

استفاده از کمک یک مشاور باعث می شود بدون صرف هزینه و وقت زیادی به نتیجه دلخواه خود برسید. مهم ترین وظایف یک مشاور که به صورت تلفنی کار خود را انجام می دهد ، کمک به داوطلب در روش های مطالعه صحیح کنکور و همچنین پیگیری وضعیت وی می باشد.

یک مشاوره تلفنی کنکور به تمامی سوالات شما در دوره مطالعه برای کنکور پاسخ می دهد و از این طریق است که موفقیت شما را در کنکور تضمین خواهد کرد. پس این فرصت را از دست ندهید!

منابع :

مشاور ( ویکی پدیا )

مشاور کنکور ( دیجی کنکور )

کیفیت مقاله مشاوره تلفنی کنکور
 • کیفیت نگارش متن
 • جامع بودن مطلب
 • کاربردی بودن ان
5

تیم تحریریه فرادبیر متشکل از اساتید با سابقه بیش از 10 سال در حوزه آموزش تحصیلی و کنکور می باشد. هواره تلاش ما ارائه بهترین ها به شماست.

ورود به کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *