به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

گام اول:

به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

پیک سنجش

به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

در یک باشگاه بدنسازی، پس از اضافه کردن ۵ کیلوگرم به رکورد قبلی یک ورزشکار، از وی خواستند تا رکورد جدیدی برای خود ثبت کند؛ اما او موفق به این کار نشد؛ سپس از او خواستند وزن‌های را که ۵ کیلوگرم از رکوردش کمتر است، امتحان کند. این دفعه او به راحتی وزنه را بلند کرد. این مسئله برای ورزشکار جوان و دوستانش امری کاملاً طبیعی به نظر می‌رسید؛ اما برای طراحان این آزمایش، جالب و هیجان‌انگیز بود؛ چرا که آن‌ها اطلاعات غلط به وزنه‌بردار داده بودند! او در مرحله اول از عهدۀ بلند کردن وزن‌های برنیامده بود که ۵ کیلوگرم از رکوردش کمتر بود و در حرکت دوم ناخودآگاه موفق به بهبود رکوردش به میزان ۵ کیلوگرم شده بود! درواقع او با این باور وزنه را بلند کرده بود که خود را قادر به انجام آن می‌دانست.


 این آزمایش و آزمایش‌های مشابه آن، بیانگر اين است که ارزیابی هر فردی از خود، مشخص خواهد کرد که او چه خواهد شد؛ به عبارت دیگر، انسان همان چیزی می‌شود که به آن ايمان دارد. در این میان، همۀ ما مجموع‌های از باورهای غلطی داریم که باید آن‌ها را شناسایی کنیم و در جهت تغییر آن‌ها تلاش کنیم.

 برای مثال، این باور که اجتناب کردن از مشکلات، آسان‌تر از روبرو شدن با آن مشكلات و حل و فصل نمودن آن‌هاست، در ذهن بسیاری از ما نقش بسته است؛ اعتقادی که بیانگر آن است که توانمندی خود را به‌خوبی نشناخته‌ایم و حتی تصور می‌کنیم که ضعیف و بی‌ارزش هستیم؛ از همین رو، سقف تلاشمان کوتاه است و موفقیت‌هایمان نیز محدود و سطحی است.

آيا تا حالا فکر کرده‌اید که چرا یک فرد فقیر، همیشه فقیر است و یک فرد ثروتمند هر روز به ثروت خود می‌افزاید؟ این نیز دقیقاً دخالت در باورهای ما دارد؛ چون فرد فقیر همیشه خود را فقیر می‌پندارد و با این باور، زندگی فقیرانه خود را ادامه می‌دهد، ولی یک فرد ثروتمند، با باور اینکه همیشه ثروتمند است، بر ثروت خود می‌افزاید. یک جمله زیبا و بسیار عالی می‌گوید: ابتدا آفرینش ذهنی و سپس آفرینش فیزیکی صورت می‌گیرد؛ یعنی هر چیزی که به آن فکر می‌کنید، درنهایت به صورت فیزیکی در دنیای واقعی، دیر یا زود، خودش را نمایان خواهد کرد. می‌توان مثال‌های زیادی در تأييد این جمله زد که یکی از آن‌ها ادیسون، مخترع لامپ، است. او ابتدا در ذهن خود بر این باور بود که چراغی خواهم ساخت تا تاریکی را روشن نماید و سپس این باور را در فیزیکی به شکل لامپ اختراع کرد؛ یا مارکونی، مخترع امواج رادیویی، که به دوستان خود از چیزی که در ذهن داشت، حرف می‌زد، ولی دوستانش به او لقب دیوانه دادند و حتی او را در تیمارستان بستری کردند، اما این باور و این آفرینش را که مارکونی در ذهن داشت، امروزه به صورت تلفن همراه، رادیو و تلویزیون و … می‌توان مشاهده کرد.

پس به‌صورت خلاصه می‌توان گفت مکانی که الآن در آن قرار داریم و موقعیت امروز ما، در حقيقت، درگذشته در ذهن ما آفریده شده است و امروز آن را به صورت فیزیکی مشاهده می‌کنیم. همچنین اگر می‌خواهیم فردا به موفقیتی برسیم، باید امروز به آن موفقیت ایمان داشته باشیم؛ ایمانی که تلاشی شایسته و لایق اعتقادمان را ایجاد خواهد کرد و ما را به هدفمان خواهد رساند.

بی‌شک، داوطلبی که این روزها در موفقیت خود شک دارد و با تردید و نگرانی بسیار دربارۀ رتبه‌ای که انتظار دارد در آزمون سراسری کسب کند یا رشته دانشگاهی مورد علاقه خود سخن می‌گوید، تلاش لازم را نیز برای رسیدن به هدف خود نخواهد داشت و درنهایت پیروز این میدان نخواهد شد.

 البته گاهی اوقات داوطلبی خطاب به خود از اهداف عالی و آرزوی موفقیتش سخن می‌گوید، اما ضمیر ناخودآگاهش، وی را به سوی حس بد و نگرانی می‌کشاند؛ زیرا ضمیر ناخودآگاه دقیقاً مانند یک شخص مجزّا در درون فرد است که همه‌چیز را دربارۀ او می‌داند و دست انسان در مقابل او رو شده است. اگر این شخص درونی به خاطر اعمال خوب و موفقیت‌آمیز گذشته، به انسان باور داشته باشد، در آینده نیز با تولید حس خوب، اعتماد خود را به فرد نشان می‌دهد و وی را کمک می‌کند؛ اما اگر فرد درگذشته، هر بار که نقش‌های برای رسیدن به هدف داشته، به آن عمل نکرده باشد، ضمیر ناخودآگاهش، او را باور نخواهد کرد و این عدم اعتماد را با عدم تولید انگیزه، در وجودش نمایش می‌دهد. این موضوع، بيانگر آن است که بعضی از افراد، پس از نوشتن اهدافشان، انگیزۀ لازم را برای رسيدن به آن اهداف ندارند.

اگر از این دسته از افراد هستید، برای اینکه اعتماد ضمیر ناخودآگاه خود را به دست آورید، باید به ضمیر ناخودآگاه خود ثابت کنید که پای قولتان می‌مانید. این بدین معناست که باید برای مدتی، حتی باوجود داشتن حس منفی، شروع به تلاش و کار کنید و با ایجاد شواهد، کاری کنید که ضمیر ناخودآگاهتان مجدداً شما را باور كند.

راستی ازمون های ازمایشی گزینه دو و قلمچی در سایت بصورت مرتب قرار میگیره در صورت تمایل می تونید رایگان دانلود کنید.موفق باشید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *