برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور – ( نظام جدید و نظام قدیم ) – همه رشته ها

برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور – ( نظام جدید و نظام قدیم ) – همه رشته ها

برخی از داوطلبان از زمانی که برای مطالعه کنکور در اختیار داشته اند به خوبی استفاده نکرده اند. و هنگامی که زمان اندکی برای مطالعه باقی مانده است، تصور می کنند نمی توانند همه دروس را جمع بندی نموده و موفق به کسب رتبه خوبی شوند. اینجاست که برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور به کمک این افراد می آید.

این برنامه ریزی باعث می شود حتی با داشتن زمانی بسیار کم نیز یک برنامه خوب داشته باشید  قادر به کسب رتبه ای مناسب شوید.

اگر به علت پیش نرفتن مطابق برنامه و یا هر دلیل دیگری تا کنون موفق به جمع بندی دروس نشده اید، نگران نباشید. برنامه ریزی چهار ماهه برای کنکور برای رسیدن به موفقت همراه شماست.

برنامه 4 ماهه برای کنکور به چه صورت عمل می کند؟

در این برنامه ریزی درسی شما می توانید به راحتی در طول 4 ماه دروس مهم را مطالعه نمایید و با آمادگی بسیار بالایی در کنکور شرکت نمایید.

این برنامه به صورت هفتگی بوده و شامل 16 هفته می باشد. برای هر روز از هفته چنج درس وجود دارد. همچنین روزهای جمعه برای جبران درس هایی که نخوانده اید برنامه ریزی شده اند. بنابراین این برنامه 4 ماهه برای کنکور بسیار جامع و کامل تدوین شده است تا حتی اگر در طول این 4 ماه نیز روزهایی را قادر به مطالعه نبودید، در روز های جمعه آن را جبران نمایید.

جزییات این برنامه بدین صورت است که در هر روز از هفته پنج درس مطالعه خواهند شد و برای مطالعه هر درس حدود یک ساعت و نیم زمان لازم است. به این ترتیب زمان مطالعه شما در روز حدود هفت ساعت و نیم خواهد بود.

علاوه بر این در این برنامه لحاظ شده است که هر روز چه میزان از دروس را بخوانید، چه میزان تست بزنید، چه میزان دوره کنید و… .

مرور چند باره هر درس در برنامه ریزی چهار ماهه برای کنکور

با داشتن برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور، شما می توانید هر درس را چندین بار مرور نمایید. برنامه به گونه ای تدوین شده است که در هفته های اول دروس مطالعه می گردند. و پس از مدتی همان دروس دوره می شوند. به این ترتیب آمادگی شما برای شرکت در کنکور بالا و بالاتر خواهد رفت.

رسیدن به رتبه برتر با برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور

با پیروی از برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور شما خواهید توانست رته بسیار خوبی را در کنکور کسب نمایید. در ادامه به طور تقریبی درصد پوشش داده شده دروس را پس از دنبال کردن این برنامه بیان می کنیم.

کنکوری های نظام قدیم:

دروس عمومی: 100 درصد

زیست: 90 درصد

شیمی: 82 درصد

فیزیک: 87 درصد

ریاضی: 83 درصد

کنکوری های نظام جدید:

زیست: 90 درصد

ریاضی: 86 درصد

فیزیک: 84 درصد

شیمی: 100 درصد

دروس عمومی: 100 درصد

بنابراین با دنیال کردن برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور خواهید توانست رتبه بسیار خوبی کسب نمایید.

ویژگی های برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور

در این برنامه ریزی به طور دقیق مشخص می گردد که در هر زمان از روز چه دروسی باید مطالعه گردند. به این ترتیب شما برای مطالعه خود برنامه ای خواهید داشت که با دنبال کردن آن می توانید کاملا موفق شوید.

همچنین شما در این برنامه ویس هایی را خواهید داشت که به شما نکاتی برای مطالعه را آموزش خواهند داد. با دانستن این نکات احتمال وفقیت شما در کنکور بالاتر خواهد رفت.

علاوه بر این تست های طبقه بندی شده و ویدیو های انگیزشی همراه شما خواهند بود تا موفقیت شما روز به روز بیشتر شود. همچنین شما می توانید سوالات خود را از پشتیبانان بپرسید. در این صورت هیچ ابهامی برای شما باقی نخواهد ماند.

برنامه ریزی 4 ماهه براری کنکور – دروس عمومی

در ادامه برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور را خواهید دید. در این قسمت برنامه برای دروس عمومی ذکر می گردد.

ادبیات

درس ادبیات بخش های مختلفی دارد:

  • آرایه: آرایه شامل مباحثی مانند: تضاد و پارادوکس، استعاره و تشبیه، کنایه و مجاز، اسلوب معادله، ایهام، اغراق و تشخیص و… می باشد. برای هر دو آرایه سه روز در نظر گرفته شده است و در مجموع در این قسمت شما در 9 دوره 3 روزه بحث آرایه ها را مطالعه می نمایید. 3 تست ادبیات از این مبحث خواهد بود. در صورت پاسخ صحیح به این تست شما 12 درصد از سوالات ادبیات را پاسخ داده اید.
  • قرابت معنایی:. در این برنامه شما هفته ای 8 درس قرابت معنایی را مطالعه خواهید کرد. برای قرابت معنایی 30 درس مهم وجود دارند. و 50 درس معمولی نیز وچود دارند که شما به راحتی می توانید آن ها را مطالعه نمایید.
  • لغت و املا: برای لغت باید لغات انتهای کتاب که بسیار مهم می باشند را مطالعه نموده و همچنین لغات انتهای هر درس را بخوانید. برای درس املا نیز لغاتی که خوب بلد نیستید را در برگه ای می نویسید تا در واقع کار خلاصه نویسی را انجام داده باشید. همچنین تست های مربوط به املا را کار خواهید کرد. 4 هفته برای این مبحث قرار داده شده است. 4 هفته نیز برای تاریخ ادبیات وجود دارد و در هفته آخر نیز باید به رفع اشکال بپردازید.

عربی

از درس عربی 25 سوال در کنکور مطرح می گردد. که 8 سوال از آن ها مربوط به ترجمه و تعریب می باشد. ابتدا دو هفته برای قواعد عربی 1 صرف خواهید کرد. پس از آن دو هفته برای ترجمه قرار خواهید داد. حدود یک ماه نیز برای عربی 2 نیاز خواهید داشت.

معارف

42 درس برای معارف وجود دارد. که برای مطالعه آندر هر هفته 4 درس را قرار می دهید.

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی 14 درس دارد. برای دروس سال سوم به سه هفته زمان نیاز خواهید داشت. برای دروس پیش دانشگاهی ده هفته زمان نیاز است که پس از رسیدن به درس 4 می توانید آزمون های جامع زبان را آغاز کنید.

رمز های موفقیت در برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور

برای موفقیت در کنکور رمز هایی وجود دارند که هر کسی آن ها را نمی داند. بسیاری از رتبه های برتر کنکور فقط و فقط به علت آگاهی از آن رموز بوده است که موفق شده اند.

یکی از این رموز روش های تست زنی می باشد. روش تست زنی تاثیر بسیار زیادی در رتبه شما خواهد داشت. همچنین مدیریت زمان امر مهمی در کنکور به شمار می آید. به گونه ای که اگر شما به خوبی نتوانید مدیریت زمان انجام دهید، حتی اگر مطالب زیادی را بدانید زمان کم خواهید آورد و به این ترتیب رتبه خوبی کسب نمی کنید.

نکته مهم بعدی روش مطالعه دروس است. افرادی که بدون در نظر گرفتن ضرایب و میزان اهمیت یک درس تنها اقدام به مطالعه آن می نمایند نخواهند تواسنت رتبه خوبی در کنکور اخذ نمایند. در برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور به شما خواهیم آموخت برای چه دروسی بیشتر وقت بگذارید و چه دروسی را اصلا مطالعه نکنید.

منابع خوب نیز از دیگر مواردی است که در این برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور مطرح می گردند. داوطلبان با در اختیار داشتن این منابع خوب کنکور، تنها کاری که نیاز است انجام دهند مطالعه این منابع است.

برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور – شخصی سازی شده

درست است که این برنامه به صورت کلی به داوطلبان داده خواهد شد. اما نکته مهم اینجاست که هر داوطلب با توجه به نیاز خود می تواند از این برنامه استفاده نماید. کما اینکه این برنامه در دو بخش نظام جدید و نظام قدیم تدوین گشته است. به این ترتیب داوطلبان بخش های مختلف می توانند قدام به مطالعه برنامه مناسب خود نمایند. و حتی همان برنامه را نیز با توجه به ویژگی های فردی خود، شخصی سازی نمایند.

هدف شما چیست؟

اگر هدف شما موفقیت در کنکور و کسب رتبه دلخواه و پس از آن قبولی در رشته مورد علاقه تان می باشد؛ لازم است یک برنامه ریزی خوب داشته باشید.

اما ممکن است بگویید زمان زیادی برایم باقی نمانده و امیدی به موفقیت ندارم. حتی در این صورت هم شما می توانید موفق شوید. تنها کاری که باید انجام دهید داشتن انگیزه و امید و یک برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور می باشد.

حتی برخی افراد این برنامه را در طی سه ماه به پایان می رسانند و از این طریق رتبه دلخواه خود را کسب می نمایند. برای این کار کافی است ساعات مطالعه خود را در طول روز افزایش دهید.

نتیجه گیری

حتی اگر در طول یک سال مطالعه زیادی برای کنکور نکرده اید؛ نا امید نباشید. شما هنوز هم می توانید با داشتن برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور اقدام به مطالعه دروس نمایید. بنابراین داشتن یک برنامه ریزی صیح، یک راهنما و اراده ای قوی برای کسب رتبه ای بسیار خوب در کنکور کفایت می کند.

با داشت برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور نه تنها می دانید چه زمانی از روز را صرف مطالعه چه درسی نمایید، بلکه انگیزه شما نیز بیشتر خواهد شد و از این طریق رتبه بسیار بالاتری را در کنکور کسب می نمایید.

پس تعلل نکنید و همین الان برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور را دنبال کنید. مطمئن باشید که با دنبال کردن این برنامه به طور قطعی موفق خواهید شد.

 

** برای درک مفهوم برنامه ریزی بر روی این لینک کلیک کنید **

امتیاز دهی به مقاله برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور
  • کیفیت نگارش متن
  • جامعیت مطلب در رابطه با برنامه ریزی
  • تاثیر گذاری مطلب در سال کنکور
4.5

تیم تحریریه فرادبیر متشکل از اساتید با سابقه بیش از 10 سال در حوزه آموزش تحصیلی و کنکور می باشد. هواره تلاش ما ارائه بهترین ها به شماست.

ورود به کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *